RSS Facebook

Novinky 

[IMG]

Mauzoleum rodiny Schrollů

24. 07. 2018 | Přidali jsme na web pozoruhodnou stavbu vídeňského architekta Ludwiga Zettla původem z Poděbrad, kterou navrhl pro Josefa Schrolla, obchodníka s textilem. Jde o rodinnou hrobku, umístěnou na kopci Hradec vedle zaniklého pravěkého a slovanského hradiště.

[IMG]

Evangelický kostel v Třebenicích

13. 10. 2017 | Díky Mgr. Lence Hájkové z NPÚ Ústí n. L. došlo k zpřesnění autorství evangelického kostela v Třebenicích (Muzeum českého granátu). Původně uváděné A. H. Groh je zkomolením jména August Hugo Grothe. Aktualitu ústeckého památkového ústavu přinášíme jako novinku na našem webu.

[IMG]

Den architektury 2017

11. 09. 2017 | Spolek KRUH již tradičně pořádá po celé republice tzv. Den architektury. V Litoměřicích můžete v rámci tohoto festivalu navštívit budovu litoměřického muzea, která je jedinečným výstavním exponátem sama o sobě. Bývá zmiňována jako první měšťanská renesanční stavba v severních Čechách. Ukrývá ale i další zajímavosti, které při důkladné prohlídce odhalíme. Průvodcem bude kurátor Oblastního muzea v Litoměřicích Jan Peer. Sraz je v neděli 1. 10. ve 14.30 přímo v Oblastním muzeu v Litoměřicích.

Zároveň upozorňujeme na další akce v okrese, například v Roudnici nad Labem. Více informací na stránkách www.denarchitektury.cz

[IMG]

Obří aktualizace databáze

20. 04. 2016 | Přidali jsme do databáze hned 6 staveb významného barokního stavitele Antonia della Porty. Několik z nich je aktuálně diskutováno (konec domova důchodců v Milešově, oprava opěrné zdi v zátoce Ohře u libochovického zámku, obnova kostela Sv. Antonína Paduánského v Milešově, obnova roudnického pivovaru...)

[IMG]

Rozhovor o architektuře Litoměřic a Liberce

20. 01. 2016 | ... v Severočeském deníku.

[IMG]

Předvánoční aktualizace databáze

23. 12. 2015 | Po dlouhé době jsme vložili novou stavbu do databáze. Zavítali jsme za novou architekturou na Podřipsko do obce Dobříň. Dílo nedávno zesnulého Jiřího Stříteckého, ukázka nejen dobré architektury, ale i dobré strategie veřejné správy a smysluplného zacházení s obecními financemi. Další stavby v litoměřickém okrese budou přibývat v novém roce.

[IMG]

Den architektury 2015 - litoměřická sídliště

08. 09. 2015 | SÍDLIŠTĚ - MÍSTO PRO ŽIVOT?
Panelová sídliště jsou nerozlučně spjata s dobou svého vzniku a většinou mají špatnou pověst. Platforma Litoměřice///Leitmeritz však ukáže, že nic není černobílé a že i na sídlišti lze dobře bydlet. Na druhou stranu si ale nemůžeme hrát na to, že by mělo být všechno „barevné“, jak káže aktuální zateplovací trend.
SOBOTA 3. 10. od 14:00, sraz před plaveckým bazénem.

[IMG]

Revitalizace kasáren - výsledky soutěže

04. 02. 2015 | Revitalizace území bývalých kasáren Armády ČR v Litoměřicích - soutěž v rámci projektu Cena Petra Parléře 2014 - Předmětem soutěže bylo zpracování ideového architektonického návrhu revitalizace území bývalých kasáren Armády ČR pod Radobýlem. Hlavním cílem města bylo získat odborné urbanisticko-architektonické vize a návrhy transformace tohoto cenného území.

<Stránka 1/8<