RSS Facebook

Novinky 

[IMG]

Terezín - Vize 2030

10. 12. 2019 | Vedení města Terezín společně s FA ČVUT v Praze a FUA TU v Liberci zve na prezentaci odborníků a besedu s občany o možnostech, perspektivách a plánech pro dlouhodobě udržitelnou revitalizaci Terezína v rámci rozsáhlé iniciativy Terezín - vize 2030. Ve středu od 17:00 v aule Vysoké školy aplikované psychologie v Terezíně vystoupí architekti Jan Hendrych, Tomáš Efler, Jiří Janďourek, krajinářská architektka Radmila Fingerová, iniciátor aktivity Ivan Němec a šéfredaktor ERA21 a zakladatel tohoto portálu Filip Landa.

[IMG]

Den architektury 2019 v Litoměřicích

07. 09. 2019 |
so 5. 10., 14:00, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Michalská 7

Jak se proměnilo město Litoměřice během 19. a 20. století přiblíží historik umění Petr Macek. Poukáže na zajímavé rekonstrukce, nově vzniklé objekty a přístupy památkové péče v průběhu let. 

ne 6. 10., 14:00, U Kapličky, Pokratice
Exkurze po okrajových částech Litoměřic – Předměstí a Pokratic s Janem Peerem, kurátorem Oblastního muzea v Litoměřicích. Zaměříme se na proměnu zástavby posledních sta let, zvláštní ohled bude brán na stavební úpravy uskutečněné po roce 1989. Bude prostor také pro diskuzi o podobách rekonstrukcí a vybavenosti sídlišť.

[IMG]

Den architektury 2018 - Bydlení za Rakouska-Uherska a 1. republiky

06. 09. 2018 | Podobu městského bydlení, které vznikalo za hradbami historického jádra Litoměřic, reprezentují jak výstavné secesní vily a činžovní domy vznikající ještě v době rakouského mocnářství, tak stavby moderního funkcionalismu 1. republiky.
Sraz: ne 30. 9., 14.00, před kinem Máj.
Procházku organizuje Oblastní muzeum v Litoměřicích.

[IMG]

Mauzoleum rodiny Schrollů

24. 07. 2018 | Přidali jsme na web pozoruhodnou stavbu vídeňského architekta Ludwiga Zettla původem z Poděbrad, kterou navrhl pro Josefa Schrolla, obchodníka s textilem. Jde o rodinnou hrobku, umístěnou na kopci Hradec vedle zaniklého pravěkého a slovanského hradiště.

[IMG]

Evangelický kostel v Třebenicích

13. 10. 2017 | Díky Mgr. Lence Hájkové z NPÚ Ústí n. L. došlo k zpřesnění autorství evangelického kostela v Třebenicích (Muzeum českého granátu). Původně uváděné A. H. Groh je zkomolením jména August Hugo Grothe. Aktualitu ústeckého památkového ústavu přinášíme jako novinku na našem webu.

[IMG]

Den architektury 2017

11. 09. 2017 | Spolek KRUH již tradičně pořádá po celé republice tzv. Den architektury. V Litoměřicích můžete v rámci tohoto festivalu navštívit budovu litoměřického muzea, která je jedinečným výstavním exponátem sama o sobě. Bývá zmiňována jako první měšťanská renesanční stavba v severních Čechách. Ukrývá ale i další zajímavosti, které při důkladné prohlídce odhalíme. Průvodcem bude kurátor Oblastního muzea v Litoměřicích Jan Peer. Sraz je v neděli 1. 10. ve 14.30 přímo v Oblastním muzeu v Litoměřicích.

Zároveň upozorňujeme na další akce v okrese, například v Roudnici nad Labem. Více informací na stránkách www.denarchitektury.cz

[IMG]

Obří aktualizace databáze

20. 04. 2016 | Přidali jsme do databáze hned 6 staveb významného barokního stavitele Antonia della Porty. Několik z nich je aktuálně diskutováno (konec domova důchodců v Milešově, oprava opěrné zdi v zátoce Ohře u libochovického zámku, obnova kostela Sv. Antonína Paduánského v Milešově, obnova roudnického pivovaru...)

[IMG]

Rozhovor o architektuře Litoměřic a Liberce

20. 01. 2016 | ... v Severočeském deníku.

<Stránka 1/8<